Pracą na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy oraz Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 metr nad poziomem podłogi lub ziemi.
Nie ryzykuj!
Odbądź kurs wprowadzający do zagadnień związanych z prowadzeniem prac na wysokościach z wykorzystaniem technik i sprzętu alpinistycznego. Przygotuj siebie i pracowników do prac na wysokościach, dowiedz się, jak zachować bezpieczeństwo oraz jak ułatwić pracę sobie i zespołowi.
Czas trwania:
- 45 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych (6 dni), w siedzibie Szkoły Górskiej w Łętowem
Termin:
- 10 – 15 grudnia 2018
- inny dostosowany do zapotrzebowania grupy (godz. 9:00 – 18:00)
Cena:
- 2020 zł (cena obejmuje zajęcia w grupie 4-6 osobowej, niezbędny sprzęt demonstracyjny, wstęp na obiekt treningowy, przerwy kawowe oraz ubezpieczenie NNW)
- 4250 zł (cena obejmuje zajęcia w grupie 1-3 osobowej, niezbędny sprzęt demonstracyjny, wstęp na obiekt treningowy, przerwy kawowe oraz ubezpieczenie NNW)
Dofinansowanie szkoleń:
- dla osób bezrobotnych nasze kursy są refundowane przez Urząd Pracy (czytaj więcej)
- osoby pracujące oraz przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie kursu przez Europejski Fundusz Społeczny (czytaj więcej)
- żołnierze mogą skorzystać z przysługującej im rekonwersji (czytaj więcej)
Wymagania kwalifikacyjne:
Kandydaci na szkolenie muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat. Ponadto muszą spełniać kryterium dobrego stanu zdrowia oraz wykonać badania do prac na wysokościach powyżej 3 metrów, co udokumentują zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do udziału w szkoleniu.
Program kursu obejmuje:
- zaznajomienie ze sprzętem specjalistycznym i atestami;
- znajomość lin, lonży, repsznurów, węzłów, uprzęży karabinków, przyrządów asekuracyjnych, przyrządów zaciskowych;
- zakładanie stanowisk pracy i stanowisk asekuracyjnych;
- zjazdy, wchodzenie po linie, trawersowanie na ekspozycji, przepinki;
- znajomość ubioru i wyposażenia osobistego do pracy na wysokościach;
- wybrane rodzaje prac z uwzględnieniem ich specyfiki;
- podstawy ratownictwa i auto ratownictwa;
- bezpieczeństwo pracujących i wynikające priorytety;
- pierwszą pomoc przedmedyczną;
- zapoznanie z obowiązującymi przepisami prawnymi.
Zajęcia prowadzi Jerzy Suchodoła – specjalista w zakresie prac na wysokości. W ciągu 10 lat zrealizował wiele zadań wymagających najwyższych kwalifikacji w tym zakresie, m.in.: renowacja wież: Zegarowej, Srebrnych Dzwonów, Zygmuntowskiej oraz kominów na Wawelu; montaż i konserwacja urządzeń telekomunikacyjnych na Gubałówce; naprawa i montaż galerii na kominach Elektrociepłowni Łęk; ekspertyzy i naprawa komina Elektrowni Skawina.
Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują:
- Zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652).
- Certyfikat będący załącznikiem do zaświadczenia z numerem akredytacji, wyszczególnieniem przedmiotów oraz liczby godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.