Dla osób bezrobotnych nasze kursy mogą być finansowane przez Urzędy Pracy (czytaj więcej…)

Ponad 70% śmiertelnych wypadków przy pracy na budowach stanowią upadki z wysokości. W roku ubiegłym wskutek upadku z wysokości poszkodowanych zostało 6355 osób. Poszkodowani najczęściej przebywali na rusztowaniach, dachach, stropach, oknach, drabinach i schodach. Prace przez nich wykonywane obejmowały głównie: murowanie i wyburzanie ścian, montaż i demontaż szalunków, zbrojenie i wylewanie ław fundamentowych, ścian, stropów, wykonywanie izolacji termicznych ścian zewnętrznych, tynkowanie, montaż i demontaż elementów konstrukcji dachów (więźba dachowa), wykonywanie pokrycia dachowego i obróbek blacharskich, roboty malarskie.

Nie ryzykuj – przygotuj siebie i pracowników do prac na wysokościach, dowiedz się, jak zachować bezpieczeństwo oraz jak ułatwić sobie i zespołowi pracę.

Profesjonalne  szkolenie  w specjalności transport ludzi, sprzętu i materiałów budowlanych obejmuje 18 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych w dwóch sesjach szkoleniowych, w siedzibie Szkoły Górskiej w Łętowem.

Termin szkolenia:
dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania, godz. 9:00 –  18:00

Cena – 810,00 zł

Cena obejmuje zajęcia w grupie 1-6 osobowej, niezbędny sprzęt demonstracyjny, który zapewni uczestnikom Szkoła Górska oraz ubezpieczenie NNW.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

 1. Budowa tyrolki, systemy naciągowe, testy wytrzymałości.
 2. Sposoby przemieszczania się ludzi:
  – wejście po tyrolce przy dużym kącie nachylenia
  – systemy hamowania
 3. Transport ciężkich przedmiotów
  – opuszczanie przedmiotów o znacznym ciężarze i wartości, np. elementy zabytkowej elewacji lub wystroju zewnętrznego: zegary, tarcze, herby, krzyże itp.
  -systemy asekuracji
 4. Podnoszenie /dźwiganie/ ciężkich przedmiotów
  – układy wyciągowe
  – systemy asekuracji
 5. Transport poziomy

W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy noszą strój roboczy, uprząż indywidualną, kask.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz