SZKOŁA GÓRSKA posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie szkolenia instruktorów sportu różnych specjalności. Zgromadziła wybitnych specjalistów w dziedzinie surwiwalu. To doświadczeni szkoleniowcy. W SZKOLE GÓRSKIEJ będziesz uczył się od najlepszych, oni wiedzą nie tylko to, co wymagane jest przy egzaminach końcowych, oni wiedzą, jak zdać egzamin przed życiem, w codziennej pracy. Lista specjalistów realizujących  konkretne szkolenia jest udostępniana zainteresowanym osobom na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć.

1. prof. dr hab. Roman Maciej Kalina, kierownik Zakładu Sportów Walki i Gier Zespołowych Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego; w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (Nowy Targ) zaliczony przez Państwową Komisję Akredytacyjną do kierunku kształcenia turystyka i rekreacja; trener judo II klasy; instruktor rekreacji ruchowej w specjalnościach: narciarstwo zjazdowe, samoobrona.

2. mgr Jerzy Suchodoła, mgr wychowania fizycznego, Dyrektor Szkoły Górskiej, przez 35 lat szef szkolenia, instruktor i trener sportów walki, alpinistyki, narciarstwa oraz wychowania fizycznego w wojskach powietrzno-desantowych i specjalnych RP, instruktor rekreacji ruchowej w zakresie następujących specjalności: narciarstwo zjazdowe, wspinaczka skałkowa, surwiwal, samoobrona. W Szkole Górskiej pełni funkcję dyrektora i moderatora kursów oraz wykładowcy

3. mgr Teresa Przybylska, menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania firmami prywatnymi i fundacją, specjalista public relations, organizator i koordynator międzynarodowych kongresów szkoleniowych, doświadczony pedagog, instruktor rekreacji ruchowej w narciarstwie zjazdowym. W Szkole Górskiej pełni funkcję kierownika i moderatora kursów oraz wykładowcy

4. Andrzej Ryś, licencjat wychowania fizycznego, chorąży WP, instruktor wspinaczki skalnej, instruktor desantowania z pokładu śmigłowca, instruktor walki w bliskim kontakcie, instruktor narciarstwa.